Stará jízdenka Stará jízdenka Stará jízdenka
Stará jízdenka Stará jízdenka Stará jízdenka Stará jízdenka

Na tom přejezdu pak dali novou 71čku s podstavcem a boční 71čkou a nyní tam jsou plasty

Peca Vlaky

 

Dobrý večer, měl bych zájem o DVD Posázavského pacifiku, které z nich by se dalo koupit. Děkuji za odpověď.

Jaroslav Hais

 

chodil jsem do školy v podzamčí jak se nekdopta je mi 79 let ale hodne pamatuji s PC neumim pracovat spise telefonem 607172382

stehlik jan

 

chodil jsem do školy v podzamčí jak se nekdopta je mi 79 let ale hodne pamatuji s PC neumim pracovat spise telefonem 607172382

stehlik jan

 

Takže přátelé na Dobříši bude v říjnu 2020 zprovozněno RZZ ESA s JOP, stařičké ústřední mechanické stavědlo uvedené do provozu v roce 1976 půjde na věčný odpočinek a nahradí ho moderní počítač.

Luboš

 

Dneska jsem ve svých 46+ letech zjistil, co je to "odvratná výhybka", u vás jsem na fotce viděl i jak vypadá. Díky.

Egi

 

K-report

Diskuze o tratích Posázavského pacifiku.

Čerčany

Dráha císaře Františka Josefa

Druhá polovina 19. století znamenala pro Čerčany velký zlom. Zdejší malou obec, která měla tehdy necelé tři desítky domů, mlýn a panský dvůr, měla protnout nově vyprojektovaná železniční trať z Prahy do Českých Budějovic. Projektů na stavbu dráhy bylo několik v různém trasování, avšak nikdy nedošlo k jejich realizaci, jelikož existovala řada méně náročných projektů a tak se investoři soustředili převážně na ně. Jedním z uvažovaných projektů byla například stavba hlavní tratě z Prahy do Vídně společnosti „Severní dráha císaře Ferdinanda“ (Kaiser Ferdinands-Nordbahn – KFNB), která byla nakonec vys ... odkaz na celý text.

Staré fotografie a pohlednice

Komentáře 

Pavlína Miksová / 11.3.2019 - 00:03

Dobrý den: Je nám líto že vaše Čerčanská vodárenská věž se dá navštívit jen jednou za rok ,při ochutnávání. S pozdravem p.Miksová a spol.

Jakub D. / 22.8.2010 - 21:08

Tak jsem nedávno koukal, jak nám Čerčany pěkně mutují. Staré nádraží bylo přestavěno (což je dobře) a obehnáno betonovou zdí. Stará vodárna je mezi protihlukovými stěnami pěkně sevřená. No a z druhé strany, tam kde ještě nedávno pobíhala hromada koňů stojí TESCO a parkoviště. Myslím, že míra nevkusu dosáhla nových hranic.

Prokop Svačina / 18.5.2010 - 17:05

Dobrý den,hledám učebnici strojvůdců parních lokomotiv pro složení zkoušek.Děkuji za typ. S pozdravem Prokop Svačina.

Jakub D. / 25.12.2007 - 19:12

Nedaleko předvěsti vjezdového návěstidla do Čerčan od Týnce se ještě před mostem přes Benešovský potok nachází stará kamenná rampa (nedaleko km 1,4). Netuší náhodou někdo jaký byl její původní účel? Jako opěrná zeď asi nesloužila. Vzhledem k vylámané nedaleké skále to spíše vypadá jako rampa starého lomu, který třeba sloužil při stavbě tratě. Tuší někdo o tomto více?

Přidat komentář

!!!POZOR!!! - KOMENTÁŘE JSOU DOČASNĚ ZABLOKOVÁNY - !!!POZOR!!!

Spolupracovníci: Bodlák Vilém, Buchtela Daniel, Dolejší František, Fořt Jan, Hrubeš Martin, Křivánek Tomáš, Kočovský Mirek, Nyklíček František, Mykl Tomáš, Pospíšil Lubor, Procházka Tomáš, Sporer Petr, Šebek Roman, Šmejkal Alexandr, Autorská práva ke všem fotografiím a textům mají jejich autoři. Webmaster: Džurný Jakub. Poděkování: Martin Navrátil
Kontakt na autory webu
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial 3.0 Unported License
Prezentace starých mapových děl z území Čech, Moravy a Slezska | Projekt NIKM